Nápady na výlety


V jižních Čechách je nespočet míst vhodných k návštěvě autem na kole i pěšky o Vaší dovolené. Zde uvádíme jenom zlomek možností.       

Lázeňské město Třeboň

  
Nové Hrady

Starobylé jihočeské město Třeboň bylo založeno v polovině 12. století a leží v oblasti CHKO Třeboňsko a Biosférické rezervaci zapsané v UNESCO. Je rozsáhlým prostorem kulturních památek, rybníkářství , pivovarnictví a balneologie. V okolí je jedinečná fauna a flóra, kterou najdeme např. u rybníka Rožmberk, Svět, rašelinišť táhnoucích se od Nových hradů až po Třeboňsko.    Město Nové Hrady se nachází v Novohradských horách v blízkosti hranic s Rakouskem. Leží asi 30 km jihovýchodně od Českých Budějovic.
        

       

Schwarzenberská hrobka

Hrad Rožmberk

Zámek Hluboká

Schwarzenberská hrobka je jednou z architektonicky nejpozoruhodnějších staveb jižních Čech. Nachází se na jihovýchodní straně rybníka Svět. Kaple je v letních měsících využívána k pořádání koncertů. Hrad pocházející z poloviny 13. století patří mezi nejstarší hrady Vítkovů, předchůdců jednoho z nejvýznamnějších českých šlechtických rodů - Rožmberků. Zámek Hluboká se rozléhá v malebném prostředí jižních Čech, několik kilometrů severním směrem od Českých Budějovic.